10 фактів:
Факт 1

Факт 1ТМ «Колоніст» представляє гордість родини Плачкових – результат відданості та вираження  любові й пристрасті до землі та її щедрості. Родина Плачкових заснувала сімейну виноробню у 2005 році з метою виготовлення місцевих вин преміум класу. Сьогодні виноробнею керує засновник та власник Іван Плачков разом з дружиною Аллою.

Факт 2

факт 2«Колоніст» отримав свою назву від болгарських колоністів, які заселили цю територію у XVIII сторіччі. Засновник та власник компанії – Іван Плачков – є нащадком цього народу, який зробив величезний внесок у перетворення цієї занедбаної території на квітучу, родючу землю. Землю, віддану  виноробству та високоякісній енології. На ТМ «Колоніст» зображений портрет прадіда Івана Плачкова, який був одним із перших болгарських колоністів Бессарабії.

 

Факт 3

факт 3Виноробня  «Колоніст» знаходиться у одному з найкращих українських виноробних регіонів – Придунайській Бессарабії (південь Одеської області), де виноградарство є давньою традицією ще з часів, коли греки та фракійці вперше відкрили для себе ці родючі землі. Виноробня  заснована у рідному селі власника – с. Криничне, де виноградники зростають  на схилах найбільшого в Україні  прісноводного  озера Ялпуг, де отримують подвійні сонячні проміні та добре продуваються вітрами.

 

Факт 4

Факт 4Виноградники  “Колоніста”  знаходяться на одній широті з Бордо (Франція) та П’ємонтом  (Італія) – 45 паралель, у найліпших кліматичних умовах – помірно континентальному кліматі з морським впливом.

 

Факт 5

факт 5ТМ «Колоніст» виробляє не більше 140 000 пляшок на рік, що дозволяє контролювати якість вина та впроваджувати нові технології та інновації, зосереджуючи свою увагу на високоякісних сухих винах. У невеликому обсязі також виробляються напівсухі та солодкі вина.

Факт 6

факт 6ТМ «Колоніст» використовує виключно українські саджанці. Поряд з європейськими сортами ми працюємо з двома українськими сортами винограду, виведеними інститутом ім. В.Є.Таїрова в Одеській області – Сухолиманський білий та Одеський чорний. Вина з цих сортів мають свій неповторний характер та відображають українське виноробство.

Факт 7

факт 7З 2007 року Колоніст співпрацює з одним з найкращих французьких енологів з Бордо Олів’є Дога (www.olivierdauga.com), який консультує весь процес виноробства, приїжджаючи у село Криничне декілька разів на рік разом зі своєю дружиною Каті Соказо.

Факт 8

факт 8Весь процес на виноградниках проходить виключно вручну: формування лози, підрізка та збір проводиться вручну людьми, які вчаться на мастер-класах у професійних виноградарів з Франції, яких Колоніст особисто запрошує до співпраці.

Факт 9

факт 9Видатний винний експерт Оз Кларк та 5 найкращих британських винних журналістів високо оцінили вина ТМ «Колоніст» у грудні 2011 року. Оз Кларк відзначив, що Україна скоро займе своє почесне місце на світовій винній мапі, а завдяки винам Колоніст з’явиться такий винний регіон як Придунайська Бессарабія.

Факт 10

факт 10У жовтні 2013 року Колоніст приймав участь у конкурсі в Лондоні «Wine Premiere Awards» (винні інновації). Для цього конкурсу незалежні французькі винні критики Michel Bettane и Thierry Desseauve, які є одними з найавторитетніших і найвпливовіших винних експертів Франції, відібрали 14 вин зі всього світу, серед яких було і вино «Каберне-Мерло Колоніст» врожаю 2011 року. Це вино зайняло друге місце і за оцінками відвідувачів  у рази випередило інших конкурсантів.