З чого все починалось…:

plachkova1

Світлана народилася в м. Одеса в 1957 році. У 1980 р. закінчила Одеський політехнічний інститут, факультет атомної енергетики, в 1998г. закінчила юридичний факультет Київського Національного університету ім. Т.Г. Шевченка.

Надзвичайно талановитою людиною була Світлана Плачкова. Наполегливою щоденною працею Світлана досягла вершин у професійній діяльності. Справжній патріот своєї країни, який в перші ж дні взяв участь у ліквідації катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції. Ініціатор, організатор та постійний натхненник науково-пізнавального видання «Енергетика: історія, сьогодення та майбутнє» (видання є останнім внеском Світлани Григорівни в свою улюблену галузь – енергетику, якій вона віддавала всі знання, вкладала душу і серце).

Світлана була сповнена високих і благородних прагнень і стояла у витоків формування енергетичного та ядерного законодавства України, взявши участь у розробці 13 основних законів. Важко переоцінити її внесок у становлення та розвиток правових основ безпеки використання ядерної енергії в Україні. Багато в чому саме завдяки Світлані була розроблена стратегія розвитку енергетики України до 2030 року.

Світлана бачила нашу країну в єдиній європейській сім’ї, тобто, високорозвинену економічно, що поважає та гарантує права людини, демократичну та безпечну. Тому у 2002 році вона зайнялася абсолютно новою для себе справою, очоливши апарат Комітету Верховної Ради України, який щойно утворився, з питань євроінтеграції. Почавши практично з нуля, ентузіасти на чолі зі Світланою створили ефективний механізм адаптації законодавства України до права ЄС, який сьогодні переробляє весь масив законопроектів, що надходять на розгляд Парламенту. І в тому, що на сьогоднішній день енергетичне законодавство України повністю відповідає європейським стандартам, є чимала заслуга і Світлани Плачкової.

У пору свого перебування в Одесі 2005-2006 рр. не жаліючи сил і часу, Світлана займалася проблемами безпритульних дітей, хворих на СНІД, туберкульоз. За її ініціативи було організовано ряд притулків та реабілітаційних центрів.

Вона була ідейним натхненником завершення реконструкції Одеського оперного театру. Завдяки її зусиллям були придбані музичні інструменти для симфонічного оркестру театру.

Палко покохавши Бесарабський край, покохавши багатонаціональний народ, що проживає у Нижньому Придунав’ї, вона мріяла про бурхливий економічний розвиток цього регіону, про його процвітання і не жаліючи сил віддавала себе своїй мрії. Її зусиллями було відбудовано сільську поліклініку, організовано притулок для людей похилого віку, проведено ремонт усипальні Генерала Інзова – опікуна болгар, відновлено зруйновану в 1986 році церкву в с. Криничне, поставлено пам’ятний хрест болгарам-переселенцям, були видані українсько-болгарський, болгарсько-український словники – всього не перерахувати. Тисячам дітей і дорослих було надано допомогу в медичних консультаціях та лікуванні в Одесі та Києві.

Але особливо знаковою є організація Асоціації рибалок «Перлина Бесарабії», що охопила три райони, які межують з озером Ялпуг. Більше 300 рибалок змогли повернутися до традиційної діяльності, яку вели їх предки. 300 сімей отримали достаток та впевненість у завтрашньому дні.

Енергійна, надзвичайно працелюбна, цілеспрямована, завжди оптимістично налаштована, справедлива, доброзичлива, мудра, чуйна Світлана Григорівна мала заслужений авторитет, велику повагу та любов жителів Одеси та Бесарабського Придунав’я.

Торгівельна марка «Колоніст» – улюблене дітище Світлани, яке стало її натхненням та пристрастю в житті. Спільно з талановитими українськими виноробами Лідією та Борисом Задніпряними, високопрофесійним колективом виноградарів і виноробів в с. Криничне було організовано підприємство та побудовано виробництво якісних вин. Світлана визначила філософію та принципи цього проекту:
«Ми створюємо традиції»
«Ми робимо чесне вино»
«Ми робимо вино для всіх як для себе»
«Наше вино має бути бажаним»
«Ми хочемо, щоб наше вино стало частиною долі його шанувальників»

З перших днів реалізації проекту вона залучила талановитих енергетиків, своїх друзів, з компанії Сіменс та Альстом: Петра Рампаса та Віталія Бородана, які допомагали у виборі устаткування і, в цілому, в концепції будівництва заводу та технологічного процесу. Також були залучені та з великим задоволенням та ентузіазмом допомагали винороби з Мозеля: доктор Кірх, доктор Пауль.

На першій ж зустрічі з видатними виноробами з Бордо: Олів’є Дога та Каті Саркозу Світлана надихнула та запалила їх ідеєю робити вино в Україні. Їй повірили, і з повною віддачею сил, з величезним ентузіазмом вже впродовж декількох років вони спільно з українськими винаробами виготовляють дуже гарні, чесні вина. Радісною подією для Світлани було те, що нашими французькими колегами зацікавилися і на інших винних підприємствах України.

Світлана була впевнена, що висока культура споживання вина та виробництво чесних вин є необхідним атрибутом високорозвиненого цивілізованого суспільства. І за дуже короткий термін були виготовлені перші партії чесного, якісно українського вина, оціненого споживачами не лише в Україні. Завдяки її старанням, вино ТМ «Колоніст» було двічі презентовано в Парламенті Великобританії, в багатьох українських посольствах за кордоном та іноземних посольствах в Україні. Великою радістю була оцінка посла Бельгії в Україні Марка Вінка, який назвав вино ТМ «Колоніст» кращим «амбасадором» України за кордоном. Сьогодні вино ТМ «Колоніст» віднайшло гідне місце в Лондоні та високо оцінено вимогливими британськими споживачами. У м.Бордо – центрі виноробства Франції вино ТМ «Колоніст» стоїть поруч з видатними французькими винами у винних картах місцевих ресторанів.

Світлана була душею та натхненником ТМ «Колоніст».

Величезна працьовитість, відданість справі, любов до своєї роботи та віра в те, що вона робила, принесли їй не лише заслужену глибоку повагу, підтримку, розуміння та вдячність, але й любов тих людей, з якими вона працювала та спілкувалася.

Людина, яка піклувалася про інших, залишала світлий слід в житті кожного, надихав і змінював світ довкола. Щодня Світлана наповнювала життя своїм світлом, гармонією та любов’ю… Вона поєднала в собі кращі якості справжньої Жінки, вона була дбайливою дочкою, люблячою дружиною і мамою, чудовою бабусею…

Відкрита, доброчесна, весела, енергійна, щира та доброзичлива людина…

Світлана пішла з життя 28 травня 2010 року.